Okuduğun her içerikte
dünyayı temizle!

Gündem, teknoloji, ekonomi… 
Kaynaklarını seç, okudukça karbon temizle!

Nasıl Çalışır?

Dünya Nasıl Kirleniyor?

Gezegenimizde karbondioksit oranı arttıkça güneşten gelen ısı atmosfer içinde daha fazla hapsoluyor. Sera etkisi adı verilen bu olay ile dünyamız her geçen gün daha fazla ısınıyor ve iklimler değişiyor.

 

Ağaçlar ise atmosferdeki karbondioksiti azaltarak dünyamızı temizliyor. Ortalama bir ağaç yılda 100 kg oksijen üretirken, 25 kg karbondioksit temizliyor.

 

Biz de tüm Monolularla birlikte dünyada bir ilki gerçekleştiriyoruz. MonoMedya’da sadece seçtiğimiz kaynaklardan içerik okudukça karbon ayak izimizi azaltıyoruz.

Karbon Ayak İzini Nasıl Azaltıyoruz?

İş ortağımız Semtrio ile birlikte ağaçlandırma veya yenilenebilir enerji gibi iklim değişikliği ile mücadele projelerine senin adına bağış yapıyoruz. 

MonoMedya’da içerik okudukça temizlediğin karbondioksit miktarı, bir ağacın bir yılda temizlediği 25 kilograma ulaştığında karbon ayak izi azaltma sertifikanı oluşturuyor ve e-posta adresine anında iletiyoruz.

290000 +
Monolu Destek Oldu
9900000 +
İçerik Okundu
2900 Ağaç
Kadar CO2 Temizlendi

Sürdürülebilirlik İş Ortaklarımız

Sık Sorulan Sorular

1Her içerikte kaç gram karbondioksit temizleniyor?

Okuduğun her içerikte 10 gram karbondioksit temizleniyor. Bir ağaç bir günde ortalama 70 gram, bir yılda 25 kilogram karbondioksit temizler. 

2Karbondioksit nasıl temizleniyor?

İş ortağımız Semtrio ile birlikte iklim değişikliği ile mücadele eden ve doğadan karbon salımını azaltan projelere fon sağlıyoruz.  

3Sertifikamı nasıl alabilirim?

Doğadan temizlediğin karbondioksit miktarı bir ağacın bir yılda temizlediği miktar olan 25 kilograma ulaştığı anda görünecek buton ile sertifikanı ücretsiz olarak MonoMedya'dan oluşturabilirsin.

4MonoMedya bildirimlerini kapatabilir miyim?

Evet, tüm MonoMedya bildirimlerini kapatabileceğin gibi kategori bazında da kapatabilirsin. Kapatmak için Hesabım-Bildirim Ayarları menüsünü kullanabilirsin.

Kurumlar İçin